Współpraca
Projekt unijny
Wycieczka do Golubia-Dobrzynia
- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 02.03.2026, 07:07
Wycieczki organizowane przez pana Michała Łopatyńskiego to już tradycja w naszej szkole. Gdy tylko zrobiło się cieplej 25 lutego 2025 wyruszyliśmy do Golubia-Dobrzynia, które zachwyciło nas swoją bogatą historią. Pierwszym punktem podróży był zamek będący wyjątkowym przykładem krzyżackiej architektury. Nasza pani przewodniczka oprowadziła nas po gotycko renesansowych wnętrzach, pokazała izbę tortur, kaplicę, refektarz oraz lochy. Poznaliśmy też historię Anny Wazówny, siostry Zygmunta III Wazy, która była starostą golubskim i zasłynęła jako pasjonatka zielarstwa, a jej rządy przyniosły rozkwit okolicy. Zachwycił nas też kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Golubiu, zwłaszcza, że jej proboszczem jest ksiądz Grzegorz Koczot – nasz były katecheta. Przybliżył nam historię kościoła i jak wytrawny przewodnik zwrócił uwagę na potężną wieżę z trzema zegarami, ambonę w kształcie łodzi, XV-wieczną Pietę oraz nagrobek rycerski Krzysztofa Kostki. Po dawce historii pojechaliśmy na obiad. To był czas nie tylko posiłku, ale i poznania się bliżej nawzajem, ponieważ w wycieczce brali udział uczniowie klas: Ib, Iabr, Icbr, 2abr oraz 3 cbr. Nie zabrakło rozmów na różne tematy. Wyjazd do Golubia-Dobrzynia rozbudził w nas chęć poznania kolejnych ciekawych miejsc. Wszystko przed nami.
Galeria zdjęć
Rekolekcje wielkopostne
- Szczegóły
- Opublikowano: sobota, 21.02.2026, 09:58
W dniach 18–20 lutego ponad 60 uczniów naszej szkoły, zwyczajem lat ubiegłych, uczestniczyło w rekolekcjach wielkopostnych w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Był to dla nich czas refleksji i dobrego rozpoczęcia Wielkiego Postu. Warto zauważyć, że nasi uczniowie stanowili najliczniejszą grupę spośród wszystkich szkół.
Galeria zdjęć







